تبلیغات
دلگونه
ماییم و نوای بی نوایی ... بسم الله اگر حریف مایی
 
پنجشنبه 30 مرداد 1393 :: نویسنده : نرگس :)


خیلی دلم گرفته ... از همه ی آدما ... حتی از خودم
آروم آروم بد میشیم ولی حتی خودمونم نمیفهمیم ... وقتی هم می فهمیم هم انکار می کنیم .
خدا به ما آدما دو تا گوش داده ، یدونه دهن ! می دونید چرا؟
چون بیشتر بشنویم و کمتر حرف بزنیم ! اما تو این دوره زمونه تو هر جمعی میری پُرِ از حرف !
حرفای خاله زنکی ! غیبت ، قضاوت نا عادلانه ، حرفایی که پُرِ از فخر فروشی و چشم و هم چشمی ! حرفایی که گوش به گوش میپیچه و می تونه کلی از زندگی هارو از هم بپاشونه !
بدون این که بدونیم تموم این کارا رو انجام می دیم ! حتی اگه بدونیم هم یا توجه نمی کنیم یا انکار می کنیم !

دختری بود که سر سفره ی عقد بهش خبر میدن کسی که تا چند لحظه ی دیگه قراره شوهرش بشه ، یه زن دیگه داره ! تو بدترین شرایط بزرگترین تصمیم زندگیش رو می گیره و جواب مثبت می ده ؛ اونم به خاطر حرف مردم ! چون می دونه اسم اون مرد روش می مونه ! چون می دونه تا آخر عمر همه به چشم یه مطلقه نگاش میکنن درحالی که حتی عقد هم نبوده ! چون می دونه اگه بگه "نه" تا آخر عمر انگشت نما میشه و باید تیکه های هر کس و ناکس رو بشنوه ! چون می دونه اگه بگه "نه" باید نگاه های هیز هر مردی رو تحمل کنه .

زنی بود که تموم عمرش تو خونه ی شوهرش زجر می کشید ، توهین می شنید ، کتک می خورد ، حتی بودن هوو رو تحمل کرد اما طلاق نگرفت . چرا ؟ چون کسی که مهر مطلقه خوردن بخوره روی پیشونیش تا آخر عمرش باید نیش و کنایه و نگاه های سنگین رو تحمل کنه . حتی دیگه پیش خونوادش هم جایی نداره و هیچوقت پذیرفته نمی شه . چون اونا معتقدن دختر با لباس سفید میره خونه ی بخت و با کفن سفید بر می گرده .

دختری بود که چند نفر با زور بهش تجاوز می کنن . بزرگ ترین ضربه ی زندگیش رو میخوره و مرد گریز میشه . افسرده و گوشه گیر میشه . همه ی اینا رو تحمل می کنه ولی هیچوقت حاضر نمیشه چیزی بگه ، حتی به والدینش . حاضر نمیشه اونایی که بهش تعدی کردن مجازات بشن چون می دونه اگه بگه تا آخر عمر مهر هر*زگی روی پیشونیش می خوره . چون می دونه قضاوت های مردم تا آخر عمر زجرش می ده . چون می دونه نگاه های اطرافیانش متفاوت میشه تیکه و ناسزا می شنوه و حتی در بدترین شرایط از خونوادش ترد میشه . خفه خون می گیره و حتی تا آخر عمرش تهدید های متجاوز ها رو تحمل می کنه .

عروسی بود که خونواده ی شوهرش نمی پذیرفتنش و مدام پشتش بد گویی می کردن و تهمت می زدن . بد گویی هاشون نگاه بقیه رو به اون تغییر میده . بازم این حرفا رو تحمل می کنه ولی کم کم این حرفا روی زندگیش و حتی شوهرش تاثیر می ذاره . اونقد زندگیش خراب میشه که به طلاق می کشه .

و در آخر ...

جوونایی هستن که نمی تونن جلوی نیاز هاشونو بگیرن . خدا و دین یه راه پیش روشون قرار داده : صیغه ! ولی اون قدر حرف پشت صیغه هست که همه ازش گریزونن . حاضر هستن پنهانی زنا کنن ولی صیغه نه ! و این منجر میشه آمار تجاوز بره بالا ! آمار تن فروشی بره بالا ...


× مخاطب اصلی حرفای بالا اول از همه خودمم !

× همه ی ما جزء مردمیم ! همون مردمی که حرفاشون میتونه زندگی بپاشونه !


× یه لحظه به حرفی که میخوایم بزنیم فکر کنیم ... فکر کنیم به این که خدا خیلی مهربونه ولی از حق الناس سخت می گذره ... خیلی سخت .

× بیاین وقتی تصمیم میگیریم از الان متحول بشیم ... عوض بشیم نه عوضی !

× شهادت امام صادق (ع) رو به همه تسلیت میگم .
نظرات ()


نمایش نظرات 1 تا 30
 
درباره وبلاگ

× سلام به دلگونه خوش اومدید !

بیاین برای زخم های هم مرحم باشیم نه نمک !
بیاین باهم بخندیم نه به هم !
بیاین دلمونو صاف کنیم و از ته دلمون بگیم !
بیاین دلگونه باشیم ! مثل دلمون صاف و روشن !

××××××

هرکی میاد تو این وب لطفا از ترحم کردن خود داری کنه !

هرکی دلش گرفته بود یا کمکی خواست و ... میتونه رو من حساب کنه !

××××××

کسانی که وبلاگ های غیر اخلاقی دارن نظراتشون در صورت نداشتن مشکل تایید میشه ولی لینک نمیشن !

××××××

مدیر وبلاگ : نرگس :)

نویسندگان
صفحات جانبی
پیوندها
آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :